Новини та акції

Підпишись та отримуй інформацію про новини та акції компанії “Зелене місто” першим!

Дякуємо! Вашу підписку оформлено.
Щось пішло не так. Спробуйте ще раз пізніше.
sidebar-bottom

Реставрація газону

Мульчування.

Якщо на вашому газоні виникли невеликі нерівності – тріщини, западини і т.п., проведіть мульчування газону. Проводять його, як правило, навесні (іноді – восени), раз на рік, по траві, яка не відросла або нещодавно скошена.

Для мульчування приготуйте суміш з дернової землі, торфу, перегною і піску (як при закладці газону) і цією сумішшю рівномірно посипте газон з розрахунку 1,5-2 кг суміші на 1 м2 газону. Розрівняйте суміш по поверхні газону віяловими граблями або зворотньою стороною звичайних грабель, або жорсткою мітлою, намагаючись заповнити і вирівняти всі западини, але в той же час не дуже сильно засипати траву.

Мульчування газону дуже корисно і з інших причин. Воно сприяє поліпшенню родючості грунту та його механічного складу, стимулює розвиток більш потужної кореневої системи у газонних трав, а відповідно, і більш густого травостою. Саме тому деякі фахівці рекомендують проводити мульчування газону щорічно.

Прикочування.

Якщо після сходу снігу грунт на газоні став занадто пухким, здійнявся, проведіть прикочування газону. Роблять це в період, коли грунт трохи підсохне і перестане липнути до ніг і інструментів, але не пересохне. Трава під час прикочування повинна бути суха.

Накочують грунт нетяжким катком (вагою не більше 100 кг), акуратно прокочуючи його вздовж і впоперек газону. Не намагайтеся при цьому вирівняти нерівності грунту – катком ви їх можете тільки збільшити.

Ремонт залисин.

Якщо на вашому газоні з’явилися залисини або плями з мертвою травою, позбутися від них можна двома способами: підсіваючи на цьому місці траву або уклавши новий дерен. Другий спосіб краще – при ньому газон після ремонту відразу буде виглядати декоративно. Якщо вам ніде взяти дернину такої же трави, яка висіяна на газоні, доведеться вдатися до її посіву.

Акуратно обріжте гострою лопатою дерен на газоні по контуру пошкодженого місця . Вийміть верхній шар дерну із загиблою травою, товщина шару – 5-7 см. Злегка розпушіть поверхню грунту.  Насипте в утворену ямку живильну грунтову суміш, розрівняйте та ущільніть її.

Кількість суміші залежить від способу ремонту. Якщо ви будете укладати дерен, то його шар повинен бути невеликим, таким, щоб після укладання й придавлювання нового дерну на цьому місці не утворилася западина або горб. Полийте підготовлене місце водою. Візьміть шматок гарного дерену з якого-небудь мало помітного місця (або дерен, що залишився від закладки нових клумб, майданчиків, доріжок та ін) виріжте його за формою залисини і акуратно укладіть на підготовлене місце . Добре притисніть покладену дернину , засипте щілини, що утворилися, грунтовою сумішшю і ще раз полийте водою .

При посіві насіння шар грунтової суміші повинен бути таким, щоб після прикочування його рівень був трохи вище рівня грунту на газоні (враховуючи, що при поливанні грунт ще трохи осяде). Розрівняйте, прикатайте грунт і посійте насіння. Бажано, щоб насіння, яке висівається було того ж виду і сорту, що й посіяне на газоні. Злегка присипте насіння грунтом, акуратно полийте і накрийте укривним матеріалом, щоб вони не пересихали і їх не склювали птиці. Після появи сходів зніміть укривний матеріал.

Видалення купин і западин.

Якщо на газоні утворилися невеликі за площею, але досить високі купини і значні западини, видалити які не вдається шляхом мульчування, зробіть на цьому місці гострої лопатою Н-подібний розріз дерну. Акуратно відігніть дерен в різні боки. Видаліть надлишок землі у купині або підсипте поживну суміш у випадку ремонту западини. Покладіть на місце дерен, щільно притисніть його, засипте щілини, що утворилися, грунтом і полийте. Таким же способом ви можете видалити з газону небажану поросль чагарників і дерев.

Ремонт пошкодженого краю газону.

Якщо виникли ушкодження краю газону, підсівати нову траву в цьому місці безглуздо. У даному випадку виріжте на газоні прямокутний шматок дерну, що примикає до пошкодженого краю. Рівно обріжте ушкоджене місце. Переверніть дерен в горизонтальній площині на 180 °, посуньте його і укладіть так, щоб з краю виявилася неушкоджена ділянка дерну. Добре притисніть і полийте покладений дерен. Залисину, що уторилася в центрі відремонтуйте способом, зазначеним вище.

Ремонт зрідженогоі газону.

Якщо травостій на вашому газоні став дуже рідкісним, постарайтеся визначити причину поганого росту і випадіння трави. Створіть оптимальні умови для її зростання. Скошують ослаблену, рідкісну траву на більш високому зрізі. Якщо грунт став занадто щільний – аеруюйте його. Не забувайте вчасно підживлювати, поливати і прополювати газон. Поліпшити фізичні властивості і хімічний склад грунту можна за допомогою мульчування.

На газоні з сильно зрідженим травостієм можна провести додатковий підсів насіння. Зробити це краще всього після мульчування і прикочування газону. При підсіві можна використовувати насіння того ж виду і сорту трави, яка була висіяна на газоні раніше. Якщо висіяний раніше вид трави не підходить з яких-небудь причин вашій ділянці, виберіть більш підходящий. Якщо зазначені заходи не допомогли і травостій залишається дуже рідким – необхідне пересівання газону з заміною верхнього шару грунту і підбором більш придатного для даної ділянки асортименту трав.

Зелене місто | Реставрація газону

Цікавить співпраця?

Заповніть контактну форму і менеджери компанії “Зелене Місто” зв’яжуться з вами в найкоротші терміни!

ЗАМОВИТИ РОЗРАХУНОК
ЗАМОВИТИ РОЗРАХУНОК